Vnútorný poriadok

História prvej podoby školy na území Turzovky siaha do dávnej minulosti. Prvou školskou budovou bola pravdepodobne drevená škola postavená v roku 1816. Neskôr, v rokoch pred prvou svetovou vojnou bola postavená za kostolom murovaná škola. S nárastom populácie v 60-tych rokoch sa priestory v škole boli nevyhovujúce. Podmienky pre prácu učiteľov a žiakov sa zlepšili v roku 1964.Do užívania bol daný pavilón A novej 23 triednej ZDŠ. V priebehu toho istého školského roka dostali učitelia a žiaci nový školský areál, jeden z najmodernejších v Československu. Škola bola postavená na kopci Bukovina, odkiaľ je výhľad na celé mestečko. V tom období navštevovalo školu 1094 žiakov. Predimenzovanosť školy spôsobila dvojzmenné vyučovanie na ročníkoch 1.-5.

Pozitívnym prínosom je vybavenie školy počítačmi, s možnosťou pripojenia na internet z projektu INFOVEK . V súčasnosti navštevuje školu 876 žiakov. Možnosti využitia výpočtovej techniky v súčasnosti zvyšujú záujem žiakov pracovať pri počítačoch, vyhľadávať rôzne informácie a pracovať s využitím multimediálnych programov na CD a internete.